Novinkou letošního běhu bude štafetový závod

17. 6. 2020 -

Na nový štafetový závod se mohou těšit účastníci 3. ročníku zářijového Běhu rektorky. Běh s délkou 4 x 1000 m je určený pro studenty, zaměstnance a rodinné příslušníky zaměstnanců. „Tým na štafetu se skládá ze čtyř členů, dvou mužů a dvou žen. Každý běží jedno kolo a předává štafetu v předávacím území. Nejrychlejší štafeta získá Pohár rektorky," uvedla organizátorka závodu Jiřina Studenková.

Organizátoři také přesunuli doprovodný program přímo do botanické zahrady. V minulých ročnících se v zahradě konal pouze běh, ostatní se odehrávalo v kampusu. „Tato změna bude znamenat větší pohodlí jak pro závodníky, tak pro fanoušky," doplnila Studenková.

Zájemci se mohou registrovat od začátku června do 20. srpna. Každý účastník tradičně získá tričko s motivem Běhu.

Běh rektorky se pořádá od roku 2018 pro studenty a zaměstnance Mendelovy univerzity v Brně a jejich rodinné příslušníky. Loni se akce zúčastnily více než dvě stovky běžců.